Jak nastavit automatickou kampaň reagující na čas poslední objednávky

Chcete automaticky zasílat e-maily zákazníkům na základě času, který uplynul od jejich poslední objednávky? V tomto návodu se dozvíte, jak efektivně využít data posledních objednávek pro spuštění marketingových kampaní. Ať už máte data integrovaná přes platformu Shoptet nebo spravujete objednávky jiným systémem, v Emailkampane.cz vám nabízíme flexibilní řešení pro nastavení těchto kampaní.

Jak na to?

Vytvoření atributu kontaktu

Vytvořte v systému nový atribut, který bude sloužit k uchování data poslední objednávky. Atribut můžete pojmenovat například Datum Posledni Objednavky, ten by měl data ukládat ve formátu RRRR-MM-DD. Více informací o využití a nastavení takového atributu najdete v našem článku Rozšířené možnosti automatických kampaní,  kde popisujeme, jak pracovat s aktuálními daty a časy a jak nastavit různé typy operátorů pro efektivnější cílení vašich kampaní.

Pokud již používáte Shoptet, u každého kontaktu vám automaticky ukládáme datum poslední objednávky přímo do atributu s názvem datum-posledni-objednavky-format. Pokračujte ke kroku č. 3.

Import kontaktů

Následně naimportujte seznam kontaktů do systému a zkontrolujte, že mají kontakty vyplněný atribut s datem poslední objednávky ve správném formátu.

Tvorba a nastavení kampaně

Vytvořte novou kampaň a vyberte design, který odpovídá vašemu brandingu a zprávě, kterou chcete sdělit. Pokračujte do 4. kroku tvorby kampaně, kde máte možnost nastavit její odeslání. V nastavení odesílání vaší kampaně vyberte možnost Automaticky – hodnota atributu.  Níže v nastavení automatické kampaně zvolte podmínku datum-posledni-objednavky-format.  Poté nastavte operátor na ‚‚je menší než‘‘ a hodnotu specifikujte pomocí funkce DATE(-počet dní).

Například: pokud chcete, aby se e-mail odeslal přesně rok po poslední objednávce, použijte DATE(-365).

4. krok nastavení kampaně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro více informací o využití autoresponderu v automatizaci vašich marketingových kampaní si přečtěte náš článek zde.

Potřebujete více informací? 

Potřebujete pomoct s nastavením vašich automatických kampaní nebo nebo celým email marketingem? Obraťte se na nás a rádi s vámi probereme všechny možnosti. Máme mnohaleté zkušenosti s konkrétními oblastmi i celkovým pojetím.

Zaregistrujte se zdarma

Pošlete až 5 000 e-mailů po dobu 30 dní zdarma.

Sign Up Free

Send up to 5 000 emails free for 30 days.