Jak propojit kampaň s Google Analytics?

Propojení e-mailových kampaní (resp. odkazů v nich) zasílaných skrze nástroj Emailkampane.cz s Vašimi Google Analytics je velice jednoduché a zvládne to opravdu každý.

Snažíme se Vám maximálně ulehčit práci a tak je tomu i nyní. Nemusíte do každého odkazu ručně přidávat sledovací parametry pro Google Analytics. Uděláme to za Vás, bezchybně a automatizovaně!

Výchozí nastavení sledování pomocí Google Analytics

Abyste si nemuseli nastavovat sledování prokliků pomocí Google Analytics v každé kampani zvlášť, doporučujeme provést toto výchozí nastavení v sekci Můj účet, záložce Nastavení. Zde vyplňte také položky zdroj a médium.

E

Nastavení sledování odkazů pomocí GA v kampani

V kampani nastavíme sledování odkazů pomocí Google Analytics ve 4. kroku tvorby kampaně. Zaškrtnutím volby ANO u řádku Sledovat pomocí GA a vyplněním jednotlivých parametrů sledování.

Tímto jednoduchým nastavením systém automaticky přidá do všech odkazů v dané e-mailové kampani sledovací parametry Google Analytics dle Vašecho zadání.

Příklad:
Původní URL adresa: https://podpora.emailkampane.cz/
Upravená URL adresa: https://podpora.emailkampane.cz/?utm_source=email&utm_medium=emailkampane&utm_campaign=prvni-kampan

Základní parametry pro sledování odkazů pomocí Google Analytics jsou 3 – zdrojmédium a kampaň (více informací zde). Tyto údaje jsou jen pro Vás, abyste jednoduše rozlišili, odkud a na základě které kampaně daný návštěvník Vašeho webu přišel.

Zaregistrujte se zdarma

Pošlete až 5 000 e-mailů po dobu 30 dní zdarma.

Sign Up Free

Send up to 5 000 emails free for 30 days.